İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vesile Dönmez Oğlu Tarafından Pompalı Tüfekle Öldürüldü

Gaziantep’in Islahiye ilçesinde yaşanan olayda Uğur Dönmez, evde tartıştığı annesini pompalı tüfekle rehin aldı. Polis ekiplerinin, ‘teslim ol’ çağrısına olumsuz yanıt vererek annesi Vesile Dönmez’i başında ateş ederek öldüren Uğur Dönmez, eve giren özel harekat polisleri tarafından gözaltına alındı.

Hacı Ali Öztürk Mahallesi’ndeki müstakil bir evde yaşana olayda, şizofreni hastası olduğu ve 15 gündür ilaçlarını kullanmadığı iddia edilen Uğur Dönmez, öğleden sonra yalnız oldukları esnada annesi Vesile Dönmez’i pompalı tüfekle rehin aldı. 

Silah sesini duyanların ihbarıyla Dönmez ailesinin yaşadığı evin bulunduğu bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Teslim olması yönünde yapılan çağrılara olumsuz yanıt veren Uğur Dönmez’i ikna etmek için İlçe Emniyet Müdürü Bedrettin Sarıtaş ve Belediye Başkanı Kemal Vural da çaba gösterdi.

“Teslim ol” çağrılarına uymadı

Ancak, ikna çalışmaları devam ederken Uğur Dönmez, rehin aldığı annesinin başına pompalı tüfekle ateş etti. Teslim olmayan ve kilitlediği eve kimsenin yaklaşmamasını isteyen Uğur Dönmez’i ikna etmesi için çelik yelek giydirilen babası da Bahattin Dönmez de çabaladı. Ancak, 45 dakika süren çabaya rağmen sonuç alınamayınca, özel harekat polisleri operasyon düzenledi. Koçbaşı ile kapısı kırılarak girilen evde özel harekatçılar, Uğur Dönmez’i gözaltına alındı.

Olay yerinde hayatını kaybetti

Sağlık ekipleri ise evde kanlar içerisinde bulunan Vesile Dönmez’in yaptıkları kontrolde yaşamını yitirdiğini saptadı. Vesile Dönmez’in cansız bedeni, savcılığın yaptığı inceleme sonrası otopsi için morga kaldırıldı.

Bu arada olayı duyarak Dönmez ailesinin evinin bulunduğu sokağa gelen akrabaları da Vesile Dönmez’in ölüm haberi ile gözyaşı döktü. Gözaltına alınan Uğur Dönmez’in emniyette sorgulanmasına başlandığı belirtildi.

Bugün İstanbul ve Malatya’da yaşanan diğer kadın cinayeti haberleri

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.