İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Önce tablet sonra masa ve sandalye

Harran’ın Giyimli Mahallesi’nde yaşayan 5’inci sınıf öğrencisi Hasan Hüseyin Aslıhan’a bir süre önce derslerini yapabilmesi için milli eğitim müdürlüğü tarafından tablet hediye edildi. Küçük öğrenci tabletle minder üzerinde ders çalışırken, 11’inci sınıf öğrencisi ağabeyi Halit Aslıhan fotoğrafını çekti. Ağabeyi küçük kardeşinin fotoğrafını tablet teşekkürü yapıp Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u etiketleyerek, masa ve sandalye ihtiyacını belirterek paylaştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da sosyal medya hesabından fotoğrafı, “Harranlı Hasan Hüseyin’in tableti ulaşmış. Çalışma masasını da meslek liselerimiz yapıp gönderir mi? Ne dersiniz Meslek ve Teknik Eğitim Genel Müdürü” notuyla paylaştı.

Bakan Selçuk’un bu paylaşımının ardından Harran Belediyesi harekete geçti. Öğrencinin adresini tespit eden ekipler, evine gittikleri Hasan Hüseyin Aslıhan’a masa ve sandalyesini hediye etti. Küçük öğrenci odasında yeni masa ve sandalyesinde tabletiyle ders çalışarak, kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. Küçük öğrencinin ağabeyi Halit Aslıhan da duyarlılığından dolayı Bakan Ziya Selçuk ve Harran Belediyesine teşekkür ederek, şöyle konuştu:
“Uzaktan eğitim için kardeşime devletimiz ücretsiz tablet verdi. Kardeşim o sırada minder üzerinde ders çalışırken, teşekkür için kardeşimin fotoğrafını çekip Milli Eğitim Bakanlığına tableti aldık teşekkürler sayın bakanım diye yazdık. Daha sonra bakanımız bu fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak eksikliğinin giderilmesi gerektiğini yazdı. Bu paylaşım üzerine çok şaşırdık. Sabah kalktığımızda evimize bu kez çalışma masası ve sandalye geldi. Çok heyecanlandık.”

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.