İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Dut Pekmezi Yersek Bir Şey Olmaz’ Diyen AKP Milletvekili, Koronavirüs Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

Pandeminin başladığı dönemde TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı olarak görev yapan ve salgının 15 Mart’ta biteceğini belirterek “Dut pekmezi yersek bir şey olmaz” diyen AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, 10 gün önce başlayan şikayetleri üzerine yaptırdığı koronavirüs testinin negatif çıkmasına rağmen Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Yediyıldız, sosyal medya hesabından yaptığı bilgilendirmede “10 gün önce başlayan şikayetlerim üzerine yaptırdığım Covid-19 test sonuçları negatif çıkmasına rağmen Meclis Hastanesi’nde yapılan tetkiklerimde BT (Bilgiayarlı tomografi) bulgusu nedeniyle yüksek ateş olduğu tespit edilmiş ve şikayetlerim neticesinde perşembe günü Ankara Şehir Hastanesinde tedavi altına alınmış bulunmaktayım. Genel durumum gayet iyi. Arayan, soran, mesaj atan değerli dostlarıma çok teşekkür ederim” dedi.

Dut pekmezi tavsiye etmişti

Aynı zamanda doktor olan ve salgının başlangıcında TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Şenel Yediyıldız, virüse karşı Sağlık Bakanlığı’nın sıkı önlemler aldığını ve salgının 15 Mart’tan itibaren tamamen ortadan kalkacağını söylemişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dut pekmezi tavsiyesine de atıfta bulunan Yediyıldız, “Dut pekmezi yersek hiçbir şey olmaz” demişti.

CHP’li Şeker: “Herkesi bilimin rehberliğine uygun davranmaya davet ediyorum”

Yediyıldız’a geçmiş olsun dileğinde bulunurken CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, “Dut pekmezi yediği halde Covid-19 hastalığına yakalanan Sayın Yediyıldız’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor acil şifalar diliyorum. Herkesi bilimin rehberliğine uygun davranmaya davet ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.