İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Teşebbüsçü anneler AVM çocuklarına doğayı sevdiriyorlar

Açık alanda, tabiatla iç içe yapılan aktifliklerin gerçekleştirildiği H.O.P, bilhassa koronavirüs endişesiyle kalabalık oyun parkları ve AVM’lere gitmeye korkan aileler tarafından büyük ilgi görüyor.

Özgürce oyun oynuyorlar

Damla Özsırkıntı, Begüm Aydemir, Seda Sakarya, Burcu Şendir tarafından kurulan H.O.P, Tarabya’da bulunuyor. Yer hakkında bilgi veren Burcu Şendir, “Biz dört ortağız hepimizin çeşitli yaş kümelerinde çocuklarımız var. Ancak tüm çocukların 14 yaşa kadar istekleri ortak. Daha özgür olabilecekleri alanlarda oynayıp vakit geçirmek istiyorlar. Biz de bu yaptık. 1-14 yaş ortasında çocuklar için hem hoplayıp, zıplayıp güç atabilecekleri hem de sonrasında çeşitli workshoplar yapabilecekleri bir alan kurduk” dedi.

Eğlenirken öğreniyorlar

H.O.P’ta çocukların katılabileceği birçok aktiflik ve oyun parkı bulunuyor. Şendir, “0-3 yaş kümesi için kendine ilişkin bir bahçe var. Üç yaş üstü için soft play parkurumuz var. Ayrıyeten çeşitli aktivelerin yapılabileceği workshop odalarımız var. Bilhassa çocukların kendi hazırlayıp, pişireceği ve sonrasında da keyifli bir halde yiyebileceği yemek workshoplarına tartı veriyoruz” diye konuştu.

Şendir, çocukların park, bahçeden çok AVM’ye gitmeyi tercih ettiklerini belirterek “Biz onlara daha pak, bol oksijenli lakin daha çok eğlenecekleri bir alan kurduk. Onlarla birlikte gelen aileleri de koru görünümlü kafede vakit geçirebiliyorlar. Yani iki taraf için de çok cezbedici” sözlerini kullandı.

Korona devrinde ilgi arttı

Nisan ayında açılması planlanan H.O.P’un açılışı koronavirüs nedeniyle gecikti. Fakat buna karşın açıldıktan sonra çocuklar ve aileleri tarafından büyük ilgi görmeye başladı. H.O.P, Bilhassa koronavirüs kaygısıyla kalabalık parklara, AVM’lere gitmeye korkan aileler tarafından sıkça tercih ediliyor. H.O.P’ta son periyodun yıldızı ise Cadılar Bayramı konseptli etkinlikler.

Hibya Haber Ajansı

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.