İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKolay ile 30 saniyede temassız ödeme

Müşteriler, mağazada alışveriş yaparken eserlerin barkodunu cep telefonlarındaki uygulama ile okutup, ödemesini 30 saniyede jet kasalardan yapabiliyor. Migros, böylelikle içinden geçtiğimiz hassas periyotta büsbütün temassız alışveriş ve ödeme tecrübesi sunuyor.

 

Müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak üzere öncü çalışmalara imza atan Migros, alışverişte yesyeni bir devir başlatıyor.

 

Müşterilerin fizikî mağazalarda kendi akıllı telefonlarını kullanarak alışverişlerini gerçekleştirmelerine imkan tanıyan Mkolay uygulamasına, alışverişte ihtilal yaratacak bir özellik eklendi. Türkiye’de bir birinci olarak Migros tarafından hayata geçirilen Mkolay uygulamasında daha evvel müşteriler sepetlerine attıkları eserleri telefonlarından okutabiliyor, kasaya gitmeden toplam alışveriş meblağını takip edebiliyordu.

 

Uygulamaya eklenen yeni özelliklerden birincisi olan ödeme sürecinin jet kasaya entegre edilmesi ile müşteriler artık tüm alışveriş sürecini kendi yönetebiliyor. Poşetleme, alışveriş esnasında yapıldığı ve kasada bekleme mühleti olmadığından vakit kazandıran bu yenilik, müşterilere büyük kolaylık sunuyor. Çok daha kullanıcı dostu haline gelen uygulamada, sepet büyüklüğü ne olursa olsun müşteriler, jet kasaya geldiğinde eserlerini kasadan tekrar geçirmeden ekrandaki QRr kodu okutarak ödemelerini başlatıyor ve yalnızca 30 saniyede tamamlayabiliyorlar. Böylelikle içinden geçtiğimiz hassas periyotta büsbütün temassız bir alışveriş ve ödeme tecrübesi mümkün oluyor. Bu yeni geliştirmelerle birlikte Mkolay’ı kullanan müşteriler ile yapılan teğe bir görüşmeler sonucunda; Migros müşterilerinin yüzde 98’i temassız alışveriş yapmaktan mutlu olduklarını belirttiler.

 

Öbür bir çarpıcı geliştirme ise müşterinin hangi mağazadan alışveriş yapıldığının pozisyon üzerinden otomatik bulunması oldu. Bu özellik ile müşteriler, mağaza girişinde mağazaya özel QR kodu okutmadan, sadece pozisyon özelliğini kullanarak alışverişlerine başlayabiliyor. Mkolay’ın yakın vakitteki geliştirme planlarında ise Migros müşterilerinin alışveriş esnasında yeni kampanyalar hakkında haberdar edilerek “Gör İnan” kampanyası üzere fırsatların daha kasaya gitmeden bildirilmesi yer alıyor.

 

Süratle Türkiye’deki tüm Migros Jet kasalarına yaygınlaşacak Mkolay uygulaması, şu an 13 farklı vilayette 62 mağazada kullanılabiliyor. Uygulamanın kullanılabildiği mağazalara Migros taşınabilir uygulamasındaki Mkolay kısmından ve www.migros.com.tr’den ulaşılabiliyor.

Hibya Haber Ajansı

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.