İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Borusan Otomotiv Motorsport Pilotları Belçika’da Ulusal Marşımızı dinletti

İki genç pilot hem podyumda Ulusal Marşımızı çaldırttı hem de Borusan Otomotiv Motorsport’un şampiyonada savını devam ettirdi.

 

GT4 European Series’i iki adet BMW M4 GT4 otomobille takip eden Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), geçtiğimiz hafta sonu atletleri Cem Bölükbaşı, Yağız Gedik, Fatih Ayhan ve İbrahim Okyay ile Belçika’nın efsanevi Spa Francorchamps Pisti’ndeydi. Imola, Misano, Nürburgring ve Zandvoort ayaklarında elde ettiği toplam 9 podyum derecesi ile isminden kelam ettiren BOM, bu seriyi devam ettirmek için piste çıktı ve şiddetli şartlara karşın başarılarına yenilerini ekleyerek geri döndü.

 

Geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen yarışlarda, yağışlı ve değişken hava şartları alınması gereken kararları bir epey zorlaştırdı. Tecrübeli BOM grubu test seanslarından itibaren aldığı yanlışsız karar ve stratejiler ile tam bir kadro ruhu sergilerken, Brüksel Başkonsolosu Sayın Umut Deniz’in ziyareti de pilotlara moral oldu.

 

Spa Francorchamps’ta gerçekleştirilen GT4 European Series’in beşinci ayak yarışlarında pistlere tekrar dönen BOM’un tecrübeli pilotu Fatih Ayhan, direksiyonu İbrahim Okyay ile paylaştı. Fatih Ayhan uzun bir ortadan sonra Cuma günü gerçekleşen birinci yarışta start aldı ve çıkarttığı istikrarlı performans ile pit stopta direksiyonu İbrahim Okyay’a devretti. Kümesinde üçüncü olarak finiş gören grup, BOM’un bu dönem aldığı onuncu podyum derecesine imza attı ve kadrolar şampiyonası için değerli puanlar alarak podyumda bayrağımızı dalgalandırdı.

 

Cumartesi günü gerçekleşen ikinci yarışa çok âlâ başlayan ve ikinci durumda iken önünde spin atan araçla temas eden İbrahim Okyay pite girmek ve aldığı hasar sebebiyle yarışı terk etmek zorunda kaldı.

 

Tıpkı yarışta attığı başarılı sıralama tipleri ile kümesinde ikinci, genel klasmanda altıncı olarak start alan Yağız Gedik ve yarışın ikinci yarısında direksiyona geçerek yüksek temposu ile dikkat çeken Cem Bölükbaşı damalı bayrağın altından birinci olarak geçti. İki genç pilot bu dönem kazandıkları ikinci zafer ile Belçika’da marşımızı dinletti. BMW M Customer Racing’in tebriklerini de alan BOM grubu, BMW’nin küresel sitesinde de isminden kelam ettirmeyi başardı.

 

Şampiyonada 3 puan farkla üçüncü durumda olan Cem ve Yağız, 13-15 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan serinin son ayağı Fransa-Paul Ricard yarışlarına küme ikinciliğini hedefleyerek çıkacak. 4. sıradaki İbrahim Okyay’ın amacı ise 3. lüğe yükselmek olacak.

 

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un öteki sponsorları ortasında Shell, Borusan Lojistik ve Glasurit yer almaktadır.

Hibya Haber Ajansı

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.