İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2020 model Toyota Corolla ÖTV sonrası fiyat listesi!

Otomobil

ÖTV sonrası güncellenen 2020 model Toyota Corolla fiyat listesine yazımızın devamından göz atalım.

Abone ol

ÖTV indirimi beklerken Eylül ayı başında şok bir kararla ÖTV matrahlarında düzenleme yapıldığının bilgisi gelmişti. Cumhurbaşkanlığı kararı ile 1600 cc motora kadar olan araçlarda ÖTV oranı aynı kaldı ancak matrah artırılarak vergi oranı biraz düşürüldü. Ancak bu küçük motorlu araçlarda ÖTV matrahı 130 bini aşanlarda vergi yüzde 60’tan yüzde 80’e ulaştı.

Sonuç olarak ÖTV oranlarındaki değişim sıfır araç fiyatlarını kötü etkiledi. Güncel fiyatlar, otomobil almayı düşünen birçok vatandaşı oldukça üzdü. Otomobil fiyatlarında düşüş beklediğimiz bir dönemde gelmesi ise, tam bir hayal kırıklığı oldu.

ÖTV zammı sonrasında tahmin edeceğiniz üzere bazı markalar, otomobil fiyatlarını güncelledi. Özellikle de ithal araçlardaki vergi oranlarının değiştiği yeni düzenleme fiyatlara hızlı bir şekilde yansıdı. ÖTV düzenlemesi sonrası resmi internet sitesi üzerinden yeni fiyat listesini duyuran Japon otomotiv devi Toyota, ÖTV sonrası 2020 model sıfır Corolla Hatcback Hybrid, Corolla Hatcback, Corolla Hybrid, Corolla, C-HR Hybrid, C-HR, ve RAV4 Hybrid modellerinin fiyatlarını güncelledi.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan 2020 model Toyota Corolla güncel fiyatlarının yer aldığı listemize hep birlikte göz atalım!

İşte ÖTV sonrası 2020 model Toyota Corolla güncel fiyatları;

Toyota Corolla 1.6 Vision

161.800 TL

Toyota Corolla 1.6 Vision Multidrive S

162.100 TL

Toyota Corolla 1.6 Dream

177.900 TL

Elektrikli SUV modeli Volkswagen ID.4 tanıtıldı!

Bu fiyata bu otomobiller kaçmaz! (ikinci el)

Akıllı saat dediğin böyle olur! Oppo Watch inceleme

Sıfır otomobilde bu modellerden daha ucuzu yok!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.