İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye yatırımlarına devam ediyor

LG’nin teknoloji merkezi niteliği taşıyan mağazasında bulunan LG ThinQ Tecrübe alanında, birbiriyle konuşan aygıtlardan uzaktan yönetilebilen beyaz eşyalara, ferdî asistan vazifesi gören TV’lere kadar yeni kuşak teknolojiler sergileniyor.

 

Pandemi devrinde yatırımlarına orta vermeyen LG Electronics (LG), Bursa CarrefourSA Alışveriş Merkezi’nde LG Brand Shop açarak Bursalıları premium eserleriyle buluşturdu. LG Türkiye Lideri Jeff Cheh’in açılışını yaptığı mağazada, başta LG markalı TV, buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve bulaşık makinesi olmak üzere, klima, ses sistemleri ve hoparlörler bulunuyor. Bursa LG Brand Shop’un bir diğer özelliği ise, içerisinde bulunan LG ThinQ Tecrübe Alanı (LG ThinQ Experience Zone) ile tüketicileri geleceğin teknolojileri ile buluşturması.

 

LG ThinQ Tecrübe Alanı ile Geleceğe Gerçek

LG’nin Bursa CarrefourSA Alışveriş Merkezi’nde bulunan mağazasında yer alan LG ThinQ Tecrübe Alanı’nda, LG ThinQ teknolojisi sayesinde birbiriyle konuşan ve uzaktan yönetilebilen LG eserleri sergileniyor. Bu eserlerin en dikkat çekenleri ortasında; kapıyı açmadan üzerindeki ekran yardımıyla içerisindekileri gösteren buzdolabı LG InstaView, iki farklı çamaşırı, iki farklı bölmede tek seferde yıkayabilen LG TwinWash çamaşır makineleri ve yapay zekaya sahip TV’ler yer alıyor.

 

Mesken Aletleriyle Konuşmanın Yolu: LG ThinQ

Yapay zekaya sahip eserlerini ve IoT özelliklerini tek bir vizyonda bir ortaya getiren LG ThinQ teknolojisi, eserlerin birbirleriyle irtibat kurmasını ve kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmalarını sağlıyor.

 

LG’nin ThinQ platformu sayesinde, konut sahipleri, çamaşır makinelerinden klimalara, buzdolaplarından televizyonlarına kadar çeşitli konut eserleriyle etkileşimde bulunabiliyor. Örneğin mesken sahipleri, uygulama ile çamaşır makinelerini uzaktan harekete geçirebiliyor, klimayı işten dönmeden evvel 5 dakika evvel çalışacak biçimde programlayabiliyor. Uygulama bunlarla da sonlu kalmıyor, buzdolabının içerisindeki tazeliğini kaybeden eserlerle ilgili ihtar veriyor ya da akşam yemeği hazırlandıktan sonra hava temizleyiciyi harekete geçiriyor. LG ThinQ, birebir aygıtları birbirinden değişik biçimlerde kullanan konuttaki farklı kullanıcılarla senkronize olarak çalışıyor. Her bir kullanıcın neyi sevdiğini ve nasıl davrandığını inceliyor ve konuttaki her bir kişi için şahsileştirilmiş tecrübeler sunuyor. LG’nin ThinQ platformu, her bir aygıtın sıkıntılarının nasıl giderileceği ve çarçabuk yönetileceği konusunda da teklifler sunuyor. Örneğin; çamaşır makinesinin içinin yeterlice Temizlenmesi gerektiğini yahut mesken sahibinin çok fazla deterjan kullandığını söyleyebiliyor, gerektiğinde zaten teknik servisi arayarak kayıt oluşturabiliyor.

 

Yapay zekaya sahip LG ThinQ AI platformu, 2020 model LG OLED ve Nanocell TV’lerin ses komutu ile denetim edilebilmesini sağlıyor. LG ThinQ ayrıyeten, her TV’nin kullanıcısının istek ve tercihlerine nazaran dinlemesini, düşünmesini, cevaplamasını ve gelişmesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar, bir TV’den ötesine sahip oluyor.

 

Teknoloji merkezi niteliği taşıyan Bursa LG Brand Shop, akıllı geleceğin örneği eserleri bir ortada sunuyor. Haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 saatleri ortasında hizmet verecek LG Brand Shop, tüm tüketicileri LG ThinQ Tecrübe platformu ile geleceğe taşıyor.

Hibya Haber Ajansı

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.