İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

FilmBox ekranlarında eylül’e özel aile sinemaları

Eylül ayının son haftasında, 23 – 28 Eylül tarihleri ortasında, sıcacık hikayeleriyle tüm aileye hitap eden 6 kaliteli sinema, düzgün sinemaların adresi FilmBox ekranlarında izleyicilere sinema zevki yaşatacak.

 

Mektup Muharriri (The Letter Writer) – 23 Eylül Çarşamba – Saat: 14:15

Çarşamba günü ekrana gelecek bu ödüllü sinema, isyankar ve sıkıntılı bir genç olan Maggy Fuller’ın hikayesini anlatıyor. Bir gün posta kutusunda, meçhul bir hayranından gelen, övgü dolu kelamlar içeren bir mektup bulan Maggy, hakkında söylenecek bu kadar şahane şey olabileceğini hayal bile edemediğini fark ediyor. Mektubun gizemli muharririni bulmak için yaptığı araştırma onu, asla karşılaşmadığı bir dinlenme meskeninde yaşayan, yaşlı bir adama götürüyor. Birinci kere gördüğü bu yaşlı adamın, kendini hayatındaki öbür herkesten çok daha yeterli tanıdığını fark ediyor.

 

Sihirli Ahududu (Raspberry Magic) – 24 Eylül Perşembe – Saat: 20:10

Perşembe gecesi, haftanın bir başka ödüllü sineması ekranlarda olacak. Bu hoş güldürü, babasını ailesinden ayrıldıktan sonra geri getirmek için bilim müsabakasını kazanmak zorunda olduğunu düşünen bir çocuğun ve ailesinin hikayesi. Ailesindeki sıkıntılardan ötürü kendisini hatalı gören 11 yaşındaki Monica Shah, annesi derin bir depresyona girdiğinde onun sorumluluğunu yükleniyor. Hoş bir ormanın derinliklerinde gerçekleşen deney, ahududuların daha süratli büyümesine yardımcı olmak için Monica’nın dokunma terapisi kullanılmasını içerir. Büyümeye nitekim yardımcı olacak şey tabiat mıdır yoksa terbiye midir? Fark eder mi? Ailesiyle yaşadığı inişler ve çıkışlar ile bunun karmaşık bir soru olduğunu ve karşılığının o kadar kolay olmadığını öğrenir.

 

Şanslı Fil (My Lucky Elephant) – 25 Eylül Cuma – Saat 12:20

Cuma günü öğlen saatlerinde, bir çocuk ve bir hayvanın dostluğu, hoş bir sinemayla ekranlara geliyor. Balta girmemiş ormanlar ve yırtıcı hayvanların bulunduğu uzak bir diyarda tek başına yetim bir çocuk yaşamaktadır. İçten içe o da bir dosta gereksinimi olduğunu bilmektedir. Bir gün karşısına Lucky isminde bir fil çıkar. İkili birlikte maceradan maceraya atılacaklardır.

 

Futbolcu Dadı (Soccer Nanny) – 26 Eylül Cumartesi – Saat 16:55

Milletçe çok sevdiğimiz futbol, Cumartesi öğlenden sonra farklı bir anlatımla ekranlarımıza geliyor. Helen Hazelton, iki oğlu için bir bakıcı işe alıyor. Lakin bakıcı Oddmund, tıpkı vakitte Norveçli bir futbol oyuncusu. Konuta sevinç getiren Oddmund, futbol aşkını yaşadıkları küçük Kansas kasabasına da yayıyor.

 

Maceracı İzciler (Adventure Scouts) – 27 Eylül Pazar – Saat 17:20

Pazar öğlenden sonra ekranlara gelecek “Maceracı İzciler”, ailelerini kurtarmaya çalışan gençlerin eğlenceli serüvenini anlatıyor. İzciler, bir kamp gezisinden döndüklerinde küçük kasabalarının motosikletli bir çete tarafından ele geçirildiğini fark ediyorlar. Çabucak direnişe geçen izciler, yalnızca izcilik bilgilerini ve kamp ekipmanlarını kullanarak, pek de zeki beşerler olmayan çete üyelerini tek tek alaşağı ediyor, aileleriyle yine bir ortaya gelip toplumun gurur hissini yine sağlıyorlar.

 

Şanslı Ejderha (The Lucky Dragon) – 28 Eylül Pazartesi – Saat 11:30

Pazartesi öğlenden çabucak evvel ekranlara gelecek sinema, afacan bir ejderhanın seyahatini takip eden masalsı bir hikaye anlatıyor. Mitolojik varlıklar tarafından bir fani olmakla cezalandırılıp dünyaya gönderilen Çinli bir genç ejderha, makûs güçler gerçek kimliğini keşfedene kadar garip bir ülkeye gitmek zorunda. Öte yandan, berbatlar kadar düzgün güçler de peşinde, zira o, sahibine kainatı denetim etme gücü verecek sihirli kılıcı bulabilecek tek kişi. Kılıç yanlış ellere düşmeden evvel bulunabilecek mi? Afacan çocuk, tekrar bir ejderha olabilecek mi?

 

FilmBox izlemek isteyen sinema severler, seçkin TV platformları TV+ Kanal 20, KabloTV Kanal 336, D-Smart Kanal 19 ve Vodafone TV üzerinden kanala ulaşabiliyor. FilmBox içeriklerine ayrıyeten, FilmBox Live websitesi ve uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve taşınabilir telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor.

 

SPI International, FilmBox’un yanı sıra Türkiye’de yayın yapan öteki kanallarıyla da kaliteli imaller sunuyor. SPI International bünyesinde, ülkemizin yanı sıra 25 ülkede 30 milyon bireyden oluşan geniş bir abone kitlesine ulaşan FilmBox, tanınan TV dizileri, gişe rekorları kıran Hollywood sinemaları, yılların eskitemediği klasikler ve üzere farklı çeşitlerde içerik sunuyor. SPI International kanalları ortasında, dövüş sporu kanalı FightBox, adrenalin sporu müsabakalarını ekrana taşıyan Fast&FunBox, ödüllü belgeseller sunan DocuBox, dünyanın birinci HD moda kanalı olan FashionBox yer alıyor.

Hibya Haber Ajansı

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.