İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sonbahar ayları Eylül ve Ekim’in trend renkleri nelerdir?

Kışı en sert şekilde hissedeceğiniz Kasım ayının sonlarına kadarlık süreçte, kombinlerinizde yer vermeniz gereken 4 renk belli oldu. Sonbaharın nostaljik havasını kırmanızı sağlayacak olan bu 4 rengi ve özelliklerini haberimiz içerisinde derledik.

Pantone’nin açıkladığı sonbahar renklerinden sonra sezonun başlangıç ayından itibaren sonbahar renkleri de etkisini göstermeye başladı. Havalar tam soğumadan, tatlı serinlik içerisinde geçirilen bu dönemde tercih edilecek 4 renk bulunuyor. Pantone kataloğunda da yer alan bu renkler, geride bırakılan sıcak yaz günlerini de kombinlerde hissettiriyor. Sonbaharı en iyi yansıtan bu renkleri ve sahip oldukları özellikleri haberimiz içerisinde derledik. Dolabınızda muhakkak bulunması gereken bu Eylül sonu renkleri, sizlere şıklık ve canlılık katacak.

BRONZ PEMBE / 16-1511

Kodu 16-1511 ve global adı Rose Tan olan bronz pembe, Eylül ve Ekim aylarının en dikkat çekici renkleri arasında yer alıyor. Dönemin bir diğer rengi olan Şeftali Nuga ile de karıştırılabilen bu renk, sade ve abartısız bir şıklık oluşmasını sağlıyor. Sakinliği sevenler için ideal bir renk olan bronz pembe, nötr bir ton olarak da kabul edilebiliyor. 

 

 

PARLAK AMBER / 16-1350 

Sonbahar deyince akla gelen ilk renklerden biri turuncudur. Parlak amber, bu dönem için portakal turuncusu tonunu temsil ediyor. Parlaklığı sayesinde giyen kişiye iddialı bir şıklık kazandıran bu ton, kendine güven hissini de pekiştiriyor. Her sezonun rengi olarak da kabul edilebilen bu tonun global adı, Amberglow. Nötr tonlarla oluşturulan kombinlere canlılık katar.

ŞEFTALİ NUGA / 14-1220

Bronz pembe tonu ile benzerlik gösteren bu renk, bu dönemde özellikle davet kombinlerinde tercih edilecek renktir. Dingin ve sıcak havasıyla dikkat çeken bu renk, özellikle dünyaca ünlü markaların birinci renk seçimidir. Bu markalar arasında Fendi ve Elisabetta Franchi gibi isimler yer alıyor.

Her ne kadar davet elbiseleri için ideal olsa da, günlük kombinlerde de tercih edilebilmektedir. Koyu olan şeftali tonunun bir alt tonu olan şeftali nuga, bohem bir stil oluşturulmasını da sağlar.

YANIK KINA / 19-1540

Sofistik bir stil oluşturmak isteyenlerin tercih edebileceği bu renk, dönemin en koyu rengi olarak kabul edilmektedir. Kırmızı ve kahverengi tonlarının karışımı olan bu renk, özellikle süet, kaşe ve deriler üzerinde oldukça şık ve uyumlu durur. Bu renk sadece sonbahar da değil kış aylarında da tercih edilebilir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.