İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3 Gün Sonra Tutuklandı: George Floyd’u Öldüren Polis Hakkında Daha Önce 20’ye Yakın Şikayette Bulunulmuş

46 yaşındaki siyahi Amerikalı George Floyd'un ölümüne neden olan Derek Chauvin adlı polis memuru günler sonra tutuklandı. Öte yandan Minneapolis Belediye Meclisi kayıtları, Chauvin'in 2006 ve 2008 yıllarında polisin müdahale ettiği olaylarda da 2 kişiye ateş açtığını da ortaya koydu.

Ajanslar, Floyd'un ölümünden 3 gün sonra Chauvin'in gözaltına alındığını aktardı.

19 yıllık kariyerinde 20 kez şikayet edildi

ABD'nin Minneapolis kentinde siyahi George Floyd'un ensesine diziyle bastıran polis memurunun, 19 yıllık kariyeri boyunca 2 kişiye ateş açtığı ve hakkında 20'ye yakın şikayette bulunulduğu bildirildi.

2 kişiye ateş açmış

Minneapolis Belediye Meclisi kayıtlarına göre, geçmişte bir gece kulübünde fedailik de yapan 44 yaşındaki Derek Chauvin, 2006 ve 2008 yıllarında polisin müdahale ettiği olaylarda 2 kişiye ateş açtı.

2006 yılında da bir olaya karışmış

Chauvin'in 2006'da namlusu kesilmiş pompalı tüfekle kendilerini hedef alan bir şüpheliye ateş açan 6 polis memuru arasında yer aldığı belirtildi.

Aile içi şiddet olayında da bir kişiyi vurmuş

Bir bıçaklama olayının zanlısı olan Wayne Reyes'in açılan ateşte hayatını kaybettiği, soruşturma kurulunun, polislerin güç kullanımını haklı bulduğu kaydedildi.

Bundan iki yıl sonra 2008'de Chauvin'in polisin aile içi şiddet olayına müdahalesi sırasında Ira Latrell Toles'u vurduğu ifade edildi.

2 kez kınama cezası aldı

Kayıtlar, Chauvin hakkında 17 şikayette bulunulduğunu, 16'sında disiplin soruşturmasına gerek duyulmadığı, birine iki kınama cezasının verildiğini ortaya koydu.

Ne olmuştu?

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.