İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şehirler Arası Otobüsler Sefere Hazır: Yeni Dönemde İkramlar Kaldırılabilir

Mart sonunda, şehirler arası seyahatin İçişleri Bakanlığı tarafından izne bağlanması ile çok az sayıda otobüs, şehirler arası yola çıkabiliyordu.

Otobüslerin yeni dönem için hazırlıklarını tamamladığını, araçların ve yazıhanelerin tamamının dezenfekte edildiğini belirten Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, araçlarda ikramların kalkabileceğini söyledi. 

Otobüsler sefere hazır halde bekliyor

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, şehirler arası otobüsler ile ilgili yaptığı açıklamada sağlık tedbirlerini aldıklarını, yolcuları güvenli bir şekilde gidecekleri yerlere götürmeyi beklediklerini paylaştı.

İstanbul, Ankara, İzmir hattının da serbest bırakılmasını istediklerini anlatan Özcan, “Tüm otobüs ve yazıhanelerimiz dezenfekte oldu. Personelimizin hazırlıkları da tamam. Dinlenme tesislerinin de kullanım alanları dezenfekte ediliyor. Hazır vaziyette bekliyoruz.” dedi.

'Şoför ve muavinler maske ve eldivenle hizmet verecek'

Özcan, otobüslerde tüm hijyen tedbirlerinin alındığını söyledi ve muavinlerle şoförlerin, maske ve eldivenle hizmet vereceğini ifade etti. Özcan, ikramlar konusunda ise şunları söyledi:

Köprü ve otoyol ücretleri için destek talebi

Yeni kurallarla bir otobüste en fazla 20 yolcu taşınabileceğini belirten Özcan, sözlerini şöyle noktaladı:

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.