İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Koronavirüs Canlı Blog: Erdoğan’ın Sokağa Çıkma Yasakları İle İlgili Açıklama Yapması Bekleniyor

Koronavirüs salgınında, dünya genelinde vaka sayıları yükselirken, bazı ülkelerde durum gitgide kritik bir hale geliyor. Salgını kontrol altına alan ülkelerde ise normalleşme adımları atılıyor. Dünya genelinde vaka sayısı 5,7 milyonu, can kaybı ise 356 bini aştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen video konferanslı bakanlar kurulunun ardından bir açıklama yapacak. Erdoğan'ın sokağa çıkma yasakları ile ilgili yeni düzenlemeler konusunda bilgi vermesi bekleniyor. 

Erdoğan, dijital kabine toplantısı sonrasında konuşacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar ile yapacağı video konferans sonrasında açıklama yapacak. 

Erdoğan'ın 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamalarına ilişkin yeni kararları açıklaması bekleniyor.

Şehirler arası otobüslerde ikramlar kalkabilir

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, seyahat kısıtlamasının ardından şehirler arası otobüslerin durumu ile ilgili konuştu.

Özcan, otobüslerin dezenfektan çalışmalarının yapıldığını ve yeni sürece hazır olduğunu söyledi. İkramların kısıtlanacağını ve kaldırılmasının da söz konusu olduğunu söyleyen Özcan, firmaların köprü ve otoyol giderlerine ilişkin de devletten destek beklediklerini söyledi.

Yüksek Hızlı Tren seferleri başladı

Salgın nedeniyle durdurulan yüksek hızlı tren seferleri bugün yeniden başladı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Yüksek hızlı trenlerimizi yüzde 50 kapasiteyle çalıştıracağız. Bilet fiyatlarında herhangi bir artış söz konusu değildir” dedi.

Brezilya'da vaka sayısı 400 bini aştı

Koronavirüs salgınında, 1,7 milyon vaka sayısı ile ABD ilk sırada yer alıyor. Ancak virüs son dönemde, Rusya ve Latin Amerika ülkelerinde hızlı bir şekilde yayılıyor.

Brezilya'da vaka sayısı 400 bini geçerken, Peru 135 bin, Şili 82 bin, Meksika ise 78 bin vakaya ulaştı.

İstanbul Valisi Yerlikaya'dan Cuma namazı açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 29 Mayıs Cuma günü, Cuma namazı kılınacak ibadet yerini duyurdu. Yerlikaya, şu açıklamayı yaptı:

“İlimizde Cami ve Mescitlerin İbadete Açılması” Basın Açıklaması

Bakan Koca: 'Adımlarımızı ölçerek atalım'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'da yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.