İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

43 Kadını Taciz Etmiş: Kendini ‘Uzman Çavuş’ Olarak Tanıtan Sapık Hakkında Bakanlıktan Açıklama

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 43 kadını taciz eden sapık hakkında açıklama yaptı. Kendini uzman çavuş olarak tanıttığı belirtilen B.Ö. hakkındaki davada sürecin takip edildiği belirtildi ve sürece müdahil olunacağı aktarıldı. 

“Kendisini 'uzman çavuş' olarak tanıtan B.Ö, 43 kadını mağdur etti” başlığıyla basında yer alan haberlerle ilgili açıklama yapan Bakanlık, haberlere konu edilen kişiyle ilgili inceleme sonucunda; hakaret, tehdit, şantaj, bilişim sistemindeki verileri bozma, yok etme, erişilmez kılma, kişilerin huzur ve sükununu bozma, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma, özel belgede sahtecilik, iftira gibi suçları işlediği iddiasıyla soruşturma ve kovuşturma dosyalarının bulunduğunun görüldüğünü duyurdu.

Söz konusu dosyaların bir kısmı hakkında soruşturmaların devam ettiğine değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi

Ne olmuştu?

Kadınlara kendisini “uzman çavuş” yalanıyla tanıtan B. Ö, 43 kadının Facebook, Instagram ve e-mail hesabını ele geçirmişti. Ulaştığı kadınların kiminden çıplak fotoğraf isteyen, kimisini alıkoyan şahıs kadınlardan birinin dikkatiyle yakayı ele vermişti.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.