İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fiat oldukça iddialı! Yeni SUV ve Hatchback modelleri yolda!

Türkiye’de en çok tutan otomobil üreticilerinden birisi olan Fiat, iki farklı araba sınıfında iki farklı model için çalışmalarını yürütüyor. Üstelik bu modeller tamamen yeni ve bir tanesi de Egea merkezli olacak! En azından şirketin üst düzey yöneticilerinden biri olarak bilinen Oliver Francois’in vermiş olduğu bilgiler bu yönde. Buna göre Fiat, en çok tutulan araçlarından birisi olan Egea benzeri bir SUV modeli oluşturacak. Ayrıca Egea’nın diğer çeşitleri de (hatchback, station ve sedan) üretilmeye devam edilecek.

 Fiat çok iddialı! Yeni SUV ve Hatchback modelleri yolda!

AutoExpress’e konuşan şirketin üst düzey yetkililerinden Oliver Francois, “Tipo (Egea) satışları iyi gidiyor fakat bir SUV kadar değil. Tipo’nun yeni nesliyle birlikte, SUV araçlarla daha rekabetçi bir ortam yakalamalıyız.” İfadelerini kullandı ve yeni bir SUV modeli için adeta yeşil ışık yaktı. Francois açıklamalarının devamında ise B sınıfı bir hatchback için de çalışmalarının olduğunu sözlerine ekledi.

Francois bu konuda ise “B segmentinde bir temsilciye ihtiyacımız var. Bu aslında gizemli bir plan değildi. Sadece sürekli erteleniyordu. Şimdilerde ise gelişme aşamasında. Ancak bu modelden bahsetmek için henüz çok erken. Fakat B segmenti için bir temsilcimiz kesinlikle olacak.” dedi. Böylece ünlü üreticinin hatchback için de yeni bir modeli bizlere sunacağı neredeyse kesinleşmiş oldu.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.