İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Muhabere Lideri Altun’dan 27 Mayıs paylaşımı: Yaşasın demokrasi, yaşasın özgürlükler

Altun, Twitter hesabından, 27 Mayıs 1960 darbesinin 60’ıncı yıl dönümüne ait açıklamada bulundu. Altun, “Bağımsızlığımız, demokrasimiz ve ulusal güvenliğimiz yarın 60. yılını dolduran zalim 27 Mayıs darbesi üzere, birçok darbe ve muhtıralarla, terör hücumlarıyla ve demokrasiyi akamete uğratmak isteyen pek çok teşebbüsle savaş etmek zorunda kalmıştır. Tamamı, esasında millet ile vesayet odakları arasında bağımsızlık temelinde yürüyen bu uğraşta, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde ‘daha çokça demokrasi daha çokça özgürlük’ prensibi hayata geçirilerek büyük bir ara katedilmiştir” dedi.

‘TAVİZ VERMEDEN SÜRMEKTEDİR’

Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümetleri devrinde insan hakları, demokratikleşme ve âlemşümul hukuk anlayışının hayata geçirilmesi bağlamında hayata konan yenilikler ve yaşanan dönüşümün, milletin on yıllardır verdiği savaşın doruk noktasını oluşum ettiğini belirterek, “Bugün demokrasimizi, güvenliğimizi, evlatlarımızın geleceğini tehdit eden, kıymetlerimize saldıran, bizleri vesayet odaklarının esareti altına almaya çalışan terör örgütlerine karşı verdiğimiz uğraş güvenlik araçlarıyla ve hukuk devleti prensibinden taviz vermeden sürmektedir. Ne yazık ki terör hatasını, bir fikir günahı olarak gösterme uğraşı içinde olanlar, ne milletin verdiği bu yüz yıllık mücadeleyi ne de bağımsız Türkiye ülküsüne karşı gerçekleşen bu tehditleri kavrayabilmişlerdir. Bu çarpıtma hevesi maatteessüf saf değildir. Terör, cinayet, seçilmiş iradeye darbe ve gibisi cürümler, Türkiye üzere yerkürenin öbür gelişmiş memleketlerinde de tavizsiz formda cezalandırılmaktadır. Türkiye de bu günahları işleyenler bağımsız mahkemelerce yargılanmış, asrî devlet olmanın gereği yapılmıştır” tabirlerini kullandı.

“Evrensel hukuk kuralları herkesin bildiği ve gelişmiş demokrasilerin kabul ettiği üzere; terörü, şiddeti, darbeleri ve insan hayatına kıymayı muhakkak legal göremez” diyen Altun, açıklamasında şu sözlere yan verdi:

“Türkiye de bugüne kadar karşılaştığı en şiddetli testlerde dahi titiz davranmış ve cihanşümul hukuk gözetilmiştir. Devletimiz ‘basın özgürlüğü’ ismi altında hiçbir kişi ya da kurumun terör örgütlerinin propagandasını yapmasına, kin ve düşmanlık üreterek halkımızı kışkırtmasına, terörü ve şiddeti övüp desteklemesine, darbecileri koruyup kollamasına müsaade vermeyecektir. Hangi asrî devlette, hangi gelişmiş demokraside; darbe yapanlar, terör ve şiddete bulaşanlar niyet hatalısı olarak kabul edilir? Hangi kozmik hukuk bu kabahatleri mazur görür? Hangi memlekette bu kabahatleri işleyenler elini kolunu sallayıp serbestçe çalışmaya devam edebilir? Legal idareye darbe yapmaya çalışanları, çocuk-kadın, genç-yaşlı demeden öldürenleri, uzaktan bombalarla cana kıyanları mülahaza hatalısı olarak görmeyeceğiz. Sahiden vicdanı olan, âlemşümul hukuka sahiden inanan, insan haklarını nitekim savunan hiç kimse bunu bu türlü göremez. 15 Temmuz’u unutmadık unutturmayacağız! 27 Nisanı unutmadık unutturmayacağız! 28 Şubatı unutmadık unutturmayacağız! 12 Eylülü unutmadık unutturmayacağız! 12 Martı unutmadık unutturmayacağız! 27 Mayısı unutmadık unutturmayacağız! Yaşasın Demokrasi! Yaşasın Özgürlükler!”

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.