İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MHP Umumî Sekreteri Büyükataman’dan Babacan’ın kelamlarına tepki!

Büyükataman, yazılı açıklamasında, Babacan’ın kullandığı lisanın kendisine ilişkin olmadığını belirtti. 

“Bu lisan, önderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin, FETÖ’nün boğazına tıkadığı lisandır.” değerlendirmesinde bulunan Büyükataman, kullanılan lisanın, PKK sevicilerine kıvırıp yutturdukları Türkiye’deki siyasi bürolarına Bahçeli’yi gayeye koyduran, kaynağı dışarıda bir merkezin lisanı olduğunu söz etti.

MHP ve Bahçeli’nin Türk siyasetine eklerinin, devletin dünden bugüne katettiği arada oynadığı rolün ortada olduğuna işaret eden Büyükataman, bunun “beynini kiraya verenlerin” inkarla üzerini örtemeyeceği bir gerçek olduğuna değindi.

Büyükataman, MHP Umum Bahçeli’ye yönelik sistemli ve tek merkezden yayılan akınların da istenilmeyen niyetlilerin bu gerçeği idrakinin sonucu olduğunu belirterek, MHP’nin geçmişten bugüne demokrasinin önündeki tıkaçları itinayla açtığını tabir etti. 

MHP’nin “demokrasiyi kemirerek açtıkları delikten içeri sızmaya kalkan demokrasi farelerine” de müsaade etmemeye kararlı olduğunu bildiren Büyükataman, şunları kaydetti:

“Kendine yararı olmayanların milletin dertlerine ‘deva’ olmak için çıktıklarını sav ettikleri yol, yol değildir. Bunlar gereksiz ve boş işler uzmanıdır. Büyük Türk milleti kargaların kılavuzluğuna muhtaç kalmamıştır, kalmayacaktır. FETÖ’ye milyon dolarlık peşkeşi hala yüzü kızarmadan savunmaya kalkanların, Türk milletinin acılarına ortak olmasını beklemiyoruz.

‘Düşünce özgürlüğü’ ismi altında PKK ve FETÖ sözcülerine Türk milletine özgürce düşmanlık yapmayı vadeden Babacan’a ve bağlı olduğu bitik bataryaya Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in veciz kelamını hatırlatmak isteriz: ‘Türkiye’yi parçalama, Türk milletini bölme diye bir hürriyetten laf edilemez.”

“BİR MECZUBUN BİR DAHİYE LISAN UZATMASINDAN FARKSIZ

MHP Umumi Sekreteri İsmet Büyükataman, Cumhur İttifakı’nın iki eşit ve onurlu bileşeni olan MHP ile AK Parti’nin tıpkı hengamda iki münferit hükmî kişiliğe sahip olduğuna işaret ederek, kabinedeki bakanların belirlenmesi ve karar alma yetkisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da olduğunu anımsattı.

Büyükataman, açıklamasında şu sözlere nokta verdi:

“Parmağını şıklatarak demokrasi getireceğini, 30 günde ekonomiyi toparlayacağını söyleyen ‘Ali Potter’, korona günlerinde Harry Potter izleyedursun Milliyetçi Hareket Partisi, gerekli gördüğü tüm mevzularda Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin kıymetli bakanlarına eklerini sunmakta, olumlu icraatlerde de takdirlerini söz etmektedir. Akıl tutulması yaşayanların, aklı ipotek altında olanların Sayın Umumî Yöneticimizin akıl eseri laflarını ‘deli saçması’ olarak isimlendirmesi, bir meczubun bir dahiye lisan uzatmasından farksızdır.”

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.