İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOOP-İŞ, AVM’lerde çalışan üyelerine 3 milyon lira destek sağladı

Umumi Lider Eyüp Alemdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IKEA, H&M, Foot Locker, Vilayetler Turizm Ticaret AŞ ve İnönü Üniversitesi üzere iş mahallerindeki üyelerinin Kovid-19 salgını nedeniyle kısa çalışma ödeneğinden yararlandırıldığını, ödenek kapsamda olmayanların ise fiyatsız olura çıkarıldığını belirtti.

Sendika olarak salgın sürecinde patronlarla toplumsal diyaloğu kesmeyip çalışanların hak ve menfaatlerini korumak için teşebbüslerde bulunduklarını vurgulayan Alemdar, bu teşebbüslerine patronların de karşılık vermesiyle üyelerinin yararına değerli kararlar aldıklarını söyledi.

– Yardımdan 7 bin 500 çalışan yararlanacak

Bu kapsamda, AVM’lerde çalışan üyelerine mayıs ve haziranda 200’er lira olmak üzere yekun 400 lira eğitim yardımı yapmaya başladıklarını belirten Alemdar, şunları kaydetti:

“Şimdiye kadar 5 bin üyemizin yararlandığı bu yardım için müracaatları almaya devam ediyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından üyelerimizin müracaatları oluyor. Süreç ahir yekun 7 bin 500 üyemize yekun 3 milyon lira meblağında yardımda bulunacağız. AVM’ler sendikal örgütlülüğün en az olduğu meydanlardan biri. Yaptığımız bu yardımı sendikalı olmanın bir nimeti olarak görüyoruz. Sendikasız tüm AVM çalışanlarını sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz.”

Üyeleriyle ilgili taleplerini samimiyetle karşılayan patronlara teşekkür eden Alemdar, “Sendikamız, üyelerinin hak ve menfaatleri için, bundan evvel olduğu üzere bundan sonra da var gücüyle uğraş etmeye devam edecektir. Yaşadığımız bu güçlükle günleri birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, kenetlenerek geçmişte bırakacağımıza, daima birlikte omuz omuza hoş ve güneşli günler göreceğimize yürekten inanıyoruz.”

AA

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.