İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Huawei, Vivendi bünyesindeki Dailymotion ile paydaşlık kurdu

Huawei, Fransız medya kuruluşu Vivendi'ye bağlı olarak faaliyet sürdüren tanınan medya barındırma sitesi Dailymotion ile bir iştirake imza attı. Reuters'ın haberine nazaran şirket görüntü içeriklerini Fransa ve Avrupa'daki kullanıcılarına Dailymotion üzerinden sunarak varlığını sağlamlaştırmak istiyor.

Huawei'nin yeni amacı Avrupa

Dailymotion'ı, YouTube'a emsal tanınan bir görüntü paylaşım platformu olarak tanımlayabiliriz. Huawei, yapılan yeni iştirakle birlikte Dailymotion içeriklerini Huawei Görüntü pratiğine entegre ederek bu sahadaki açığını kapatmak niyetinde. Çünkü yeni piyasaya sürülen Huawei cihazlarda, ABD yasakları yeterince Youtube pratiği taraf almıyor. Bu hamlenin, Huawei'nin mevcut tatbik ekosistemini güzelleştirmek için yapıldığını söylemek de mümkün.

Google hizmetlerini kullanması yasaklanan Huawei, Android akıllı telefonları için kendi alternatiflerini geliştirmek zorunda kaldı ve bu ekosistemde YouTube, WhatsApp ve gayrı tanınan tatbikler nokta almıyor. Buna koşut olarak Fransız firması ile yapılan paydaşlık, Huawei'nin ABD merkezli firmalara olan bağımlılığını daha da azaltmaya yönelik bir hamle. Çünkü Çinli şirket yakın hengamda Fransa'da birinci Avrupa üretim tesisini de kurmuştu. Görünüşe bakılırsa Huawei, Avrupa'ya açılarak ABD Hükümeti'nin yaptırımları ve ağırlıklarından kurtulmayı planlıyor.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.