İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Güler Sabancı: Artık ‘değişim yönetimi’ vakti

Sabancı Holding Idare Şurası Yöneticisi Güler Sabancı, topluluk olarak olağanlaşma adımlarının atıldığı bu süreçte buhran idaresinden “değişim yönetimi” aşamasına geçtiklerini belirterek, “Şimdi bize yakışan, sıhhat önlemlerinden asla taviz vermeden, akıllı ve planlı bir halde yeni periyodu yönetmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Sabancı Holding’in açıklamasına nazaran, Güler Sabancı, topluluk çalışanlarına koronavirüs (Kovid-19) ve sonrası periyoda ait görüşlerini bir medya iletiyle aktardı.

Sabancı, iletisinde, topluluğun bu periyotta güzel bir test verdiğini, yeni periyotta değişim idaresine odaklanacaklarını bildirdi. Güler Sabancı, koronavirüs sürecine güçlü bilanço ve dayanıklı portföy yapısıyla girmenin de topluluk için kıymetli bir avantaj oluşturduğunu kaydetti.

Bugünlerde hayatlarının en sıra dışı periyodunu yaşadıklarını, bu sürecin kimse için kolay olmadığını kaydeden Sabancı, “Kendiniz, aileleriniz, sevdiklerinizle ilgili yaşadığınız dertlerin ve zahmetlerin farkındayız. Fakat tüm korkularınıza karşın, sorumluluklarınızı aksatmadan, işinize içtenlikle sahip çıktığınızın da son aşama farkındayız. Her zamankinden daha kuvvetli kurallarda, hayatın aksamaması için gece gündüz tam bir seferberlik ruhuyla çalışan, her bir Sabancı çalışanına tek tek teşekkür ediyorum ve hepinizle gurur duyuyorum.” tabirlerini kullandı.

– “Tüm desteklerimiz bilim ve teknolojiye”

Sabancı Holding Idare Heyeti Lideri Güler Sabancı, topluluk olarak, salgının hayatlarına girdiği birinci andan itibaren, şirket üst başkanı (CEO) Cenk Alper liderliğindeki buhran komitesinin süreci çok dinamik ve muvaffakiyetle yürüttüğünü bildirdi.

Bu süreçte atılan tüm adımlarda 1. önceliklerinin “sağlık” olduğunu vurgulayan Sabancı, şu sözleri kullandı:

“Sizlerin sıhhatini her şeyin üstünde tuttuk. Her bir iş kolumuzda tedbirlerimizi titizlikle aldık. Almaya da devam edeceğiz. Ayrıyeten, Türkiye’nin Sabancı’sı olarak, memleketimize olan sorumluluklarımızı da hakkıyla mekanına getirmeye ihtimam gösteriyoruz. Bu tehdidi lakin bilim ve teknolojiyle yeneceğimize olan inancımızla tüm destek ve bağışlarımızı bu cephede yapıyoruz.”

– “Türkiye özveri ve çabayla yeni periyoda geçti”

Güler Sabancı, Türkiye’nin özverili sıhhat çalışanları sayesinde ve bilimi önde tutan Sıhhat Bakanlığı’nın çabalarıyla bu savaşta yeni bir aşamaya geçtiğine dikkati çekti.

Artık sıradanlaşma adımları ve planları yapıldığını aktaran Sabancı, “Artık, biz de topluluk olarak, ‘kriz yönetiminden’, ‘değişim yönetimi’ aşamasına geçiyoruz. Geri dönüşte sürdürülebilirlik, etraf ve teknoloji açısından önümüzde orijinal bir yerküre olacak. Artık bize yakışan, sıhhat önlemlerinden asla taviz vermeden, akıllı ve planlı bir formda yeni periyodu yönetmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Sabancı, çalışanların, geri dönüşte dijitali odağına alan öncü tahlilleri, tatbikleri ve çalışmalarıyla içinde bulundukları kesimlerde örnek olacağını bildirdi.

Bu fırtınalı süreçte sağlam bilanço yapısının ve dayanıklı portföyünün topluluğun en kıymetli avantajları olduğunu bir kere daha gördüklerini vurgulayan Sabancı, “Önümüzdeki periyotta de sahip olduğumuz bu değerli avantajlarımızla ve sizlerin güçlü değişim idaresi yetkinliklerinizle daha büyük başarılara daima birlikte koşacağız ve geleceği birlikte şekillendireceğiz.” tabirlerini kullandı.

– “Ülkemizin en büyük teminatı gençler”

Sabancı Holding Idare Heyeti Yöneticisi Sabancı, salgının birçok zorluk ve olumsuzluk oluştursa da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün ümidimiz gençliktedir” lafında olduğu üzere gençliğe olan umutlarını tazelediğini bildirdi.

Topluluk olarak her vakit bu devletin en büyük garantisini gençler olarak gördüklerini vurgulayan Sabancı, “Gençlerin savaşçı ruhundan, teknolojiye, dijitalleşmeye ve değişime açık olmalarından aldığımız ilhamla dönüşüm vizyonumuzu ‘Yeni Neslin Sabancı’sı’ olarak tanımladık. Kovid-19’u birlikte yendikten sonra, genç Sabancılılar sahip olduğunuz donanımla, bilimin ışığında emin adımlarla ilerleyeceksiniz. Geleceği de muvaffakiyet ile yöneteceğinden hiç kuşkum yok.” açıklamasında bulundu.

AA

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.