İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

FIBA’dan basketbola dönüş kılavuzu

Memleketler arası Basketbol Federasyonu (FIBA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen basketbola dönüş kılavuzu yayımladı.

FIBA’dan yapılan açıklamada, kılavuzun basketbola tekrar başlamak isteyen ulusal federasyonlar için Yerküre Sıhhat Örgütü (DSÖ) ile iş birliği içinde hazırlandığı duyuruldu.

Kılavuzda koronavirüs ile ilgili mevcut haberlere taraf verilirken, virüs hakkındaki malumatların daima değiştiği, en son malumatların tertipli olarak gözden geçirilmesinin kıymetli olduğu vurgulandı.

Görüşlerine taraf verilen FIBA Umumi Sekreteri Andreas Zagklis, “FIBA Koronavirüs Sıhhat Müracaat Grubu’na, FIBA’nın encümenleri ve Yerküre Sıhhat Örgütüne bedelli çalışmaları, uzmanlıkları, ulusal federasyonlarımızı, oyuncularımızı ve yetkililerimizi müdafaaya olan eklerinden ötürü içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Bu kılavuzlar basketbol topluluğumuza spora dönüş sürecinde çok yararlı olacak. Hepimiz basketbolu özlüyoruz ve koronavirüs salgını ile ilgili durumlar geliştikçe, FIBA basketbola dönüş konusunda inançlı bir ortam sağlanması için rehberlik sağlamayı taahhüt ediyor.” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.