İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beşiktaş'ın aktarım teklifini açıkladılar! Petros Mantalos

Yunan medyasında mekan alan haberlere nazaran; Siyah-Beyazlı grup, AEK’da forma giyen ve on numara mevkisinde vazife yapan Petros Mantalos için kelamlı olarak 2.5 milyon Euro’dan 3 yıllık bir bağıt teklifinde bulunduğu belirtildi.

Beşiktaş Futbol Yöneticisi Ali Naibi’nin AEK yetkilileriyle birinci görüşmeyi Şubat ayında yaptığı ve bu teklifi kelamlı olarak ilettiği öğrenildi. 

Gelişmeyi, siyah beyazlı kulübün futbol büro sorumlusu Erdal Torunoğulları doğruladı. Yunan gazetesi Gazzetta’nın muharriri Johny Georgopoulos’un bahisle ilgili sorusunu yanıtlayan Torunoğulları, “Evet, Mantalos’un aktarımıyla ilgileniyoruz” dedi.

Lakin, koronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıkmasının akabinde her şeyin karşıt gittiği ve resmi teklifin bu yüzden yapılmadığı öğrenildi. Yunan ekibiyle 2022 yılına kadar kontratı devam eden Mantalos’un bağımsız kalma bedelinin 6 milyon Euro civarı olduğu bildirildi.

Haberde, koronavirüs salgını sonrası Beşiktaş’ın oyuncuya ilgisinin hala devam ettiği, lakin daha evvel yapılan teklifin artık yapılmasının güçlükle olduğu kaydedildi. 

Öte yandan, siyah-beyazlı kadronun dışında 28 yaşındaki Yunan oyuncuya, Çin Ligi gruplarının da ilgisi olduğu ve bir kulübün 2 milyon Euro’luk teklif yaptığı belirtildi. 

Başkaca, Yunan oyuncuyu bir sair Üstün Lig ekibi Medipol Başakşehir’in de ilgisi olduğu öğrenildi. 

Bu dönem 30 maçta meydana çıkan Mantalos; 11 gol ve 10 asist kaydetti. (Ajansspor)

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.