İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belediyenin cenaze aracını çalıp uyuşturucu taşıdılar

Alınan habere nazaran, Demirköy Belediyesine ilişkin cenaze arazının mekanında olmadığını fark eden işçi, durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri yaptığı çalışmada aracın 3 kuşkulu tarafından çalındığını tespit etti. Kırklareli Jandarma Komutanlığı ekipleri S.T’nin yönetimindeki aracı Lüleburgaz kazasına bağlı Ahmetbey beldesi yakınlarında durdurdu. Vakayla ilgili S.T, S.A. ve U.V. gözaltına alındı. Araçta yapılan aramalarda ise tasarrufa hazır bir ölçü sentetik uyuşturucu ele geçirildi.

‘GARİP BİR ŞEY, ŞİKAYETÇİ OLMAMAMIZI TALEP ETTİLER’

Aracı teslim almak için Lüleburgaz Jandarma Komutanlığına gelen Demirköy Belediye Lideri Recep Gün, çok farklı bir hikayeyle karşı zıdda kaldıklarını söyledi.

Aracın konumunda olmadığını fark ettiklerinde tüm çalışanın tek tek telefon ile arandığını lakin rastgele üzere bir sonuç alamamaları üzerine durumu polis ekiplerine bildirdiklerini anlatan Gün, jandarma ekiplerinin kısa vade içerisinde şüphelileri yakaladıklarını söz etti.

Güvenlik güçlerine teşekkür eden Gün, “Aracı belediyenin garajından sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilip çalmışlar. Hadiseden sonra şüpheliler beni aradı. Garip bir şey, şikayetçi olmamamızı talep ettiler. Lakin bunların başları alanında değil husustan ötürü biz gerekenin yapılacağını bundan sonra adaletin karar vereceğini, bizim şikayetçi olacağımızı, gereken neyse söyledik onlara” diye konuştu.

‘UYUŞTURUCU HUSUS ALMAK İÇİN ARACI ÇALARAK ÇORLU’YA GİTMİŞLER’ 

Kazalarının isminin bu bahisle anılmasına çok üzüldüğünü lisana getiren Gün, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Ne yazık ki gençlerimizi bu unsur bağımlılığından kurtaramıyoruz. Allah bunları satanları, gençlerimizin hayatlarını mahvedenleri kahretsin. Uyuşturucu unsur almak için aracı çalarak Çorlu’ya gitmişler. Dönüşte de yakalanmışlar. İnşallah cezasını çekerler bunlar da ders olur. Birinci yakalandıklarında belediye çalışanımız olarak söylemişler kendilerini. Gelgelelim belediyemizle hiçbir formda yakından uzaktan alakaları yok.”

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.