İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Tehlike hiç beklemediğimiz yerden geldi”

Fethiye Ekolojik Yaşam Derneği ve Sivil Toplum Örgütleri’nin son zamanlarda hedefinde olan Fethiye Belediyesi, halka verdiği “halk plajı” vaadlerini tutmamakla suçlanıyor. Son zamanlarda çevreci Sivil Toplum Örgütleri ile belediye arasında soğuk rüzgarlar esiyor. 

İşte tam bu noktada dikkat çeken gelişmeler yaşandı. Fethiye’nin son doğal sahili Karaot’un bu kez beach kültürünün baskısı ile karşı karşıya kaldığını savunan Fethiye Ekolojik Yaşam Derneği, “Tehlike bu kez hiç beklemediğimiz yerden, Fethiye Belediyesi’nden, sahil işgaliyle geri dönüyor” dedi.

Fethiye Ekolojik Yaşam Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Yıllardır tersane belası ile uğraşan Fethiye’nin son doğal sahili Karaot, bu kez beach kültürünün baskısı ile karşı karşıya! Geçmişte farklı yöneticilerin ön ayak olduğu çekek yerinin yarattığı tehlike bu kez hiç beklemediğimiz yerden, Fethiye Belediyesi’nden, sahil işgaliyle geri dönüyor. Fethiye’nin son doğal sahili, en zengin biyolojik rezervlerinden biri ve Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası anlaşmalarla korunan Karaot Sahili’ne, Fethiye Belediyesi büyüklüğü 500 metrekareyi bulan ahşap plaformun yer aldığı bir plaj yapmayı planlıyor” denildi.

“HALK ADINA GÖZDEN GEÇİRİN”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fethiye Belediyesi’nin ilan ettiği Stratejik Plan çerçevesinde yer alan, ‘Doğaya, çevreye, kültürel mirasımıza duyarlı’ ve ‘kararlarda ve uygulamalarda iletişime açık’ ibarelerini hatırlatarak ilan ettiği misyona ters hareket etmemesini talep ediyoruz. Fethiye Belediyesi’nin, Fethiye’de yaşayan bizlerin yanı sıra diğer hemşerilerimiz olan, Caretta caretta, Kum Zambağı, Sığla Ağacı ve diğer canlıların da belediyesi olduğunu hatırlatmayı görev sayıyor, halk adına Karaot’ta yapmayı planladıkları işletmeyi yukarıda bahsi geçen hususlara göre bir kez daha gözden geçirmeleri gerektiğini düşünüyor, ‘halkçı belediye’ sıfatı yanına ‘çevreci belediye’ sıfatını da ekleyerek örnek belediye olmanın gereğini yerine getireceğini umuyoruz.”

Murat Sökdü

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.