İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Diyarbakırlı Ünlü ‘Filozof Ramazan’ Akıl Hastanesine Yatırıldı: Ramazan Böçkün Sosyal Medyanın Gündeminde

Diyarbakır'da Ulu Camii'nde gönüllü olarak yıllardır dini sohbetler yapan ve yöre halkı tarafından tanınan Ramazan Böçkün akıl hastanesine yatırıldı.  

2016'da hakkında yapılan bir şikayetin sonuçlanması neticesinde 'Diyarbakırlı Filozof Ramazan' olarak bilinen Ramazan Böçkün'ün akıl hastanesine yatırılmasına karar verildi.

Davanın sonuçlanması ile birlikte 'deli olmadığını' söyleyen Ramazan Böçkün Bölge Mahkemesi'ne itiraz başvurusunu yaptı. Böçkün polisler tarafından alınarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde Psikiyatri bölümüne yatırıldı.

Böçkün hakkında çıkarılan karar sonrasında Twitter'da 160 bini aşkın tweet atıldı.

Ülkenin sosyal medya gündeminde ilk sırayı alan Ramazan Böçkün aynı zamanda Google'da da en çok aranılan isimler arasına girdi. 

43 yaşında çevresince 'Ramazan Hoca' olarak bilinen Böçkün uzun süredir Ulu Camii'de bulunuyordu.

Böçkün hakkında hazırlanan bir video da bugün en çok konuşulanlar arasına girdi.

Böçkün daha önce yaşanan olaylara ilişkin şu açıklamaları kullanmıştı: “Misyonerler, her tarafta İslam'a karşı faaliyet yapıyorlar. Para karşılığı insanları Hristiyan yapmaya kalkıyorlar. Bunlar görmezlikten geliniyor. Ben kimseden zorla İslam'ı kabul etmelerini istemiyorum. Öneri sunuyorum. Ben onlara yumuşak bir dille buranın Camii ve Harem-i Şerif olduğunu anlatıyorum. Edeple gelen lütufla gider.”

Videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Anadolu Ajansı Muhabiri Şükrü Gündüz'ün sosyal medyadan yaptığı paylaşım sonrası 160 bini aşkın paylaşım yapıldı. #RamazanHocaYalnızDeğildir kısa sürede trend oldu.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.